"Plaveme prsa" a "plaveme s TOMíkem"

Aliance žen s rakovinou prsu se v roce 2018 již po osmé připojuje k aktivitám spojeným se Dnem pro zdravá prsa, celostátní akcí pro své pacientské organizace i pro veřejnost se symbolickým názvem "Plaveme prsa". MEBYS Trutnov s.r.o. jako provozovatel sportovních zařízení nechce zůstat opodál a přidává se alespoň symbolicky k dané akci. Proč "Plaveme  s TOMíkem" – podpoříme tímto letos organizaci ILCO – stomiki, kteří také můžou chodit do bazénů plavat.

          V sobotu 13.října 2018 se mohou všichni, kteří navštíví krytý bazén v Trutnově  zapojit do této akce. Své jméno nahlásí u plavčíka a zároveň nahlásí i trať kterou uplavaly. Na ruku obdrží náramek (viz.obrázek ) na podporu dané akce. Kolik kilometrů bude uplaváno taková finanční částka bude "symbolicky" odeslána ve formě daru Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.

 

20181004_141413

 

          Smyslem této akce je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní. Mezinárodní koalice Europa Donna vyhlášuje každoročně svou osvětovou kampaň, která vrcholí konkrétními aktivitami v jednotlivých členských zemích této koalice v měsíci říjnu. Aliance žen s rakovinou prsu se proto rozhodla poprvé v roce 2011 uspořádat v České republice celostátní akci pro veřejnost se symbolickým názvem "Plaveme prsa!", kterou se zapojila do mezinárodní kampaně Breast Healt Day. Doufáme, že se tato akce stane tradicí, které se budete spolu s námi účastnit. Jedná se o akci, které se účastní jak pacientky – členky pacientských organizací v jednotlivých městech, tak sympatizující ženy, muži, děti i veřejnost. Smyslem této akce je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní.

Nejedná se o závod na čas, spíše o účast veřejnosti a počet měst, kde štafety současně v jeden den probíhají