JUNKYARD park je pro všechny, ale .....

Vážení návštevníci, jezdci a rodiče. Bohužel v poslední době zásobujeme místní nemocnici víc, než by mělo být standardem. Proto apelujeme hlavně na rodiče, kteří chodí jezdit s dětmi, aby zvážili jízdu v největších špičkách, kdy je park naplněný k prasknutí, měli potřebné chrániče a dovednosti. Skatepark, ani pumptrack není dětské hřiště, kde můžete své dítě vypustit bez dozoru a nechat si jen tak hrát či jezdit.

 

JP2018b

 

Před tím, než začne jezdit v Junkyard parku by dítě mělo ovládat svoje náčiní na vyšší úrovni a Vy by jste si měli přečíst provozní řád. Dětem by se mělo vysvětlit, jak se v parku jezdí, na co dávat pozor a co trénovat před tím, než se tam vůbec vydáte. Nejvíce úrazů vzniklo tím, že dítě ( rodič ) nezná hranice, nezná svoje schopnosti a pustí se po vzoru zkušených jezdců na překážku, na kterou prostě nestačí!

 

Žádáme Vás - PŘEČTĚTE SI PÁR ZÁSADNÍCH BODŮ:

1. VSTUP JE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ

2. Pokud se chcete vyloženě učit jízdu v parku a pumptracku, vyberte si hodiny, kdy není park plný lidí. (po obědě, po 17 hodině už se to vždy vylidňuje)

3.Nepouštějte děti do 12 let samotné !!!

4. Dětem doporučujeme opravdu plnou výbavu: helma, zápěstí, lokty, kolena

5. Než začnete v parku jezdit, sledujte "tok" jezdců. Zmapujte si místa, která jsou bezpečná. Domluvte se, ukazujte, klidně na sebe zařvěte: "Pozor, jedu" ... pokud se dítě někde "motá" za překážkou kam není vidět a zároveň je to dopadová plocha - ihned dítě z tohoto místa stáhněte!

6. Park je koncipován tak, že se jezdí z překážky na překážku (roznoběžně s tokem řeky). Přejížděním napříč parkem se můžete srazit, nebo někomu vjet do cesty. Ani skateboard, BMX i koloběžky z pravidla nemají brzdu a na vyjetí překážky se musí vyvinout dostatečná rychlost. Takže se v určitých sekcích jezdí hodně rychle. Což je v případě řešení krizové situace hodně nebezpečné.

7. Nenechávejte vyjíždět svoje dítě na největší překážku v pumptracku i skate parku... většinnou ji dítě nevyjede, nahoře či na hraně zpanikaří a spadne 

8. Zvažte, zda je to místo, které je vhodné pro učení dětí na kole. Přirovnáme to ke trati pro motorky, kam nepovedete jistě své dítě učit jezdit na horském kole.

9. Do parku mají povolení chodit děti od 6 let (s doprovodem rodičů, nebo člověkem starším 18ti let)

 

Nechceme nikoho omezovat, vyhazovat, nebo nedávat možnost dětem si to tam užít, ale všichni chceme co nejméně zranění.

 

Děkujeme za pochopení

 

JP2018 JP2018a