Rozhýbejme Trutnov a slavnostní otevření JUNKYARD parku se vydařilo

Letní koupaliště ještě donedávna uzavíralo řadu sportovišť v ulici Na Lukách. Letošní léto to však změnilo, protože za ním město postavilo nový přírůstek do tohoto komplexu a první zářijové pondělí došlo k jeho slavnostnímu otevření, což si nenechalo ujíst spoustu lidí. Vítej, betonový skateparku a asfaltový pumptracku Junkyard!

aimg_4038

„Propojení otevření parku s akcí Rozhýbejme Trutnov bylo vymyšlené schválně, aby se sem právě dostalo co nejvíce lidí, kteří uvidí, že tady ta komunita sportovců je a že mělo smysl park postavit. Už z dob Bike Hallu tady ta komunita existovala, akorát ty děti neměly kde jezdit,“ prohlásil Radek Horák, vedoucí sportovišť společnosti Mebys Trutnov a jeden z těch, kteří se nejvíce zasloužili o vybudování skateparku.

aimg_3884 aimg_4525

To byl nával! Obrovskému zájmu veřejnosti se těšila pondělní náborová akce Rozhýbejme Trutnov a také její druhý ročník potvrdil, že myšlenka velkého společného setkání sportovních oddílů a spolků v Trutnově má prostě hlavu a patu. Víme to i v Trutnovinkách, neboť již za loňskou premiéru jsme pořadatelům z města udělali v Cenách Trutnovinek ocenění za Mimořádný počin roku 2017.

img_3364

Přehlídka sportovního vyžití v Trutnově startovala na nábřeží zimním stadionem, kde ledová plocha patřila hokejistům či krasobruslařkám. Na asfaltové cestě u městského stadionu (a nejen tam) se proháněli běžkaři na kolečkových lyžích a před bránou si pro změnu rozložili stánek orientační běžci.

aimg_3589

V areálu největšího sportoviště ve městě pak na umělce řádili hráči amerického fotbalu, ragbisté a vyzkoušet odpalovat si mohly děti na trenažéru baseballistů i softballistů. Vedle nich se na betonu mastil florbal. V atletické části stadionu patřila sprinterská rovinka samozřejmě atletům a jejich překážkovému běhu, zatímco například v jednom z rohů se nakrucovali tanečnice z Rebels teamu.

aimg_3713

Na travnaté ploše se hrál fotbal, za jednou z branek pak hostoval oddíl moderní gymnastiky z Hradce Králové, svůj koutek na stadionu měl i cyklistický oddíl Lokomotivy, se kterým sousedil basketbalový klub.

aimg_3640 aimg_3782

Sportovalo se v tenisovém areálu i řece Úpě. Hodně pestrý program nabízelo letní koupaliště, kde se letos koncetrovalo více oddílů a dalo se tu tak narazit na Muaythai oddílu Highlanders a úpolové sporty, triatlon, šachy, kuželky, volejbal, triatlon, gymnastiku…

aimg_3794 a012018