Znovu po roce ROZHÝBEJME TRUTNOV

V pondělí 3. září od 15:00 do 17:00 hod. - ožije opět areál trutnovských sportovišť stovkami malých i větších sportovců, jejich trenérů a nových zájemců o sport. Druhý ročník akce Rozhýbejme Trutnov bude tentokrát více koncentrován do prostoru městského stadionu a letního koupaliště, ale návštěvníky uvítá i zimní stadion a také nově otevíraný multifunkční skatepark,který bude slavnostně otevřen v 16:30 hod

B   Oficiální plakát RT II

Desítky sportovních oddílů představí svou činnost dětem i rodičům a ti tak budou mít v první školní den příležitost vybrat si případně sporty pro volnočasové aktivity. Akci pořádá město Trutnov ve spolupráci s provozovatelem sportovních zařízení společností Mebys Trutnov s.r.o. a všemi sportovními kluby a spolky, kteří se chtějí na této akci prezentovat. "Loňská návštěvnost a ohlasy všech zúčastněných předčily všechna očekávání. Akce se líbila všem návštěvníkům, z nichž mnozí ani netušili, jak široké spektrum sportů se v Trutnově nabízí. Trenéři kvitovali přímý kontakt s potenciálními zájemci a děti, které už nějaký sport provozují, zase rády předvedly svoji činnost. Bylo také zajímavé sledovat, jak sportovci okukují své prezentace, komunikují spolu a třeba nacházejí možnosti vzájemné spolupráce." - popsal své zkušenosti Pavel Káňa, předseda Komise pro sport a využití sportovních zařízení. "Vloni jsme některé oddíly museli k účasti trochu přemlouvat, letos je zájem z jejich strany veliký."

 

Na nábřeží řeky Úpy směrem od zimního stadionu budete tedy mít od 15 do 17 hodin příležitost potkat se s členy většiny sportovních oddílů. Součástí akce bude také v 16:30 slavnostní otevření nového adrenalinového sportoviště - bikeparku/skateparku - jehož součástí je také tzv. pumptrack pro vyznavače pohybu na kolech a kolečkách všeho druhu a všeho věku. Po celé odpoledne bude také volně otevřeno městské koupaliště. "Připravujeme komentované ukázky některých sportů a hudbu a zábavu pro celé rodiny. Chceme tuto akci pojmout také jako rozloučení s letní koupací sezónou, byť její definitvní zakončení závisí na počasí." uvádí Radek Horák, vedoucí sportovišť společnosti Mebys Trutnov a Petr Gaisler - jednatel MEBYSu.