Informace

Promo zimní stadion

 

Zimní stadion je situován v zastavěné části města, pět minut od centra. V bezprostřední blízkosti jsou umístěna další sportovní zařízení (krytý bazén 25 m se saunou a posilovnou, dvě fotbalové plochy ( 1 x přírodní tráva, 1 x UT IV generace s umělým osvětlením ), atletický ovál včetně sektorů, tenisové kurty, otevřené koupaliště s přihřívanou vodou), která spolu s hokejovou halou tvoří sportovní komplex.

 

 

 

Sportoviste TrutnovA

Využití hokejové haly

O kvalitách hokejové haly svědčí i skutečnost, že zde bylo sehráno několik mezistátních utkání českých mládežnických reprezentačních družstev s reprezentací Finska (2x), Ruska (3x) a Švýcarska. Před Mistrovstvím světa "20" v roce 2001 zde mělo soustředění reprezentační mužstvo Kanady a uskutečnilo se zde přípravné utkání Kanada-Finsko. Kromě toho zde měla soustředění mužstva z Německa, Holandska, Francie, Anglie a po tři roky se zde dlouhodobě připravovala mládežnická reprezentace Austrálie.

V červenci roku 2003 se uskutečnilo ve zdejší hale čtrnáctidenní soustředění mužstva mužů HC IPB Pardubice. V prosinci 2003 se trutnovská hala stává místem týdenníhoP1000278 soustředění mládežnických reprezentačních mužstev České republiky a Ruska a jejich vzájemného utkání.

V prosinci 2003 je trutnovská hokejová hala místem týdenního soustředění mládežnických reprezentačních mužstev České republiky a Ruska a jejich vzájemného utkání.

Z uvedených skutečností je patrné, že trutnovská hokejová hala je vhodná pro pořádání soustředění, významných hokejových utkání i dalších akcích i pro náročné zájemce. V letních měsících byla hala využita na pořádání koncertů a sportovních akcí.
Bohaté organizátorské zkušenosti jsou zárukou kvalitního průběhu všech pořádaných akcí.
 

Charakteristika objektu

Zimní stadion je hokejovou halou ve které je umístěna hrací plocha pro lední hokej, tribuny pro diváky, 14 šaten pro hráče, šatna pro bruslení veřejnosti, šatna pro rozhodčí, šatna pro trenéry, kanceláře vedení zimního stadionu, tři kiosky s občerstvením, prodejna hokejových potřeb. Na halu navazuje objekt strojovny a garáže pro rolbu se sněžnou jámou. Hokejová hala byla dostavěna v roce 1998 a v roce 1999 byla provedena rekonstrukce hrací plochy.

Hrací plocha

Rozměry: 59,30 m x 26,20 m
Mantinely: plastové s nástavbou z tvrzeného skla / rekonstrukce 2019 /
Box časomíry s trestnými lavicemi po stranách
Hráčské lavice pro 25 hráčů každého mužstva
Časomíra

g mantinely nové

Šatny

Ve východní tribuně je umístěno 9 šaten pro hráče. V západní tribuně jsou 3 šatny komplexně vybavené, z toho jsou dvě šatny vzájemně propojené. Každá šatna má vlastní sprchy a wc.

Dále je zde šatna pro bruslení veřejnosti, 1 šatna pro trenéry (se sprchami a wc) a šatna pro rozhodčí (se sprchami a wc).

Klubovna

Samostatná místnost pro 30 osob

Kiosky s občerstvením

Uvnitř haly jsou tři kiosky s občerstvením (na každé tribuně). Možnost přípravy teplých jídel.

Kapacita v hledišti

Celkem 2500 diváků, z toho 350 míst k sezení.

Ubytování

Ubytování účastníků akcí v hokejové hale je možné v bezprostřední blízkosti haly (200m) v hotelu Patria (***)

 

rolba A