Otevření parku

Příznivci pohodového i adrenalinového ježdění (nejen) na „prkýnku“ na tento okamžik v Trutnově čekali celá desetiletí. 3.9.2018 byla slavnostně přestřižena páska a otevřen multifunkční skate park a asfaltový pumptrack. Je to pro vás, je to zdarma, je to pro všechny, kdo chtějí trošičku jezdit a nebaví je jezdit jen tak po rovince, od těch nejmenších až po úplné profíky to je prostě nový multifunkční Junkyard park v něm se nachází jak betonový skatepark, tak asfaltový pumptrack. V rámci České republiky jde o jedinečné propojení, které zatím nemá obdoby.

 

Park 2018l

 

Areál se nachází v ulici Na Lukách za letním koupalištěm a doplňuje tak řadu trutnovských sportovišť podél řeky Úpy. Na rozloze zhruba 1000 metrů čtverečních tady od loňského podzimu vyrostl pod taktovkou firmy Mystic Constructions krásný skatepark, na jehož vybudování bylo použito 300 kubíků betonu a 15 tun výztuže, a hned vedle něj vznikl parádní pumptrack z dílny kluků z Dirty Parks.

 

aimg_4038

 

Celková cena za vybudování nového trutnovského sportoviště činila 7,6 milionu korun. „Využívání parku je zdarma, podmínkou je dodržovat bezpečnostní pravidla a návštěvní řád,“ vysvětloval starosta Trutnova Ivan Adamec a dodal, že celý park je kvůli bezpečnosti pod dohledem kamery městské policie. Otevírací doba areálu, který je volně přístupný, je od 8 do 21 hodin. „Je nutné říct, že hlad po této ploše v Trutnově byl, protože tyto nové sporty dnes mládež táhnou,“ zdůraznil starosta.

 

aimg_3884

 

Park 2018t

 

Park 2018i

 

 

HISTORIE:

26.5.2012 byl slavnostně otevřen v Trtnově multifunkční KASPER park. Návštěvníci a především jezdci si mohli vyzkoušet jízdu s Michalem Beranem a Ondrou Šlézem, kteří přijeli park pokřtít. V 16.00 hod. rozstříhli pásku Ing. David Kasper a místostarosta Mgr.Tomáš Hendrych a otevřeli tím oficiálně "první" velký multifunkční park v Trutnově. Bylo zde asi na 20 jezdců, kdy BMX rideři využívali především parkové jěždění a mladí jezdci na koloběžkách a skateboardech si užívali streetovou lajnu.